RS/NY
AT.com
A.net/NY
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
St Francis College Track and Field and Cross Country - Brooklyn Heights, New York
Terriers
180 Remsen St, Brooklyn Heights, New York, 11201, United States
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Media
Stephanie Morales
Photos (
0
)
View
Videos (
3
)
View
News (
20
)
View
Blogs (
0
)
View
Group media
News
Write News
Athlete RSS Feed
Folders
2011 / 2012 - (1 articles)
2012 / 2013 - (8 articles)
2013 / 2014 - (1 articles)
2014 / 2015 - (10 articles)
All News
Search
2014 Results - Fairleigh Dickinson Knights Indoor Classic Meet 1
Published by
DyeStatCOLLEGE.com
Dec 12th 2014, 12:38am
Comments
Fairleigh Dickinson Knights Indoor Classic Meet 1
- Dec 7, 2014
Stratis Arena at Rothman Center, Fairleigh Dickinson University, Hackensack, NJ, US
« Filter Results by Team: »
CUNY Kingsborough
CUNY Lehman
Essex County
Fairleigh Dickinson-Metro
Iona
Long Island U - Brooklyn
New Jersey Tech
St Francis (NY)
Unattached
Union County College
Men:
55m
|
300m
|
400m
|
600m
|
1k
|
5k
|
55h
|
4x200m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
HJ
|
LJ
|
TJ
Women:
55m
|
300m
|
400m
|
600m
|
1k
|
5k
|
55h
|
4x200m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
HJ
|
LJ
|
TJ
Mens 55m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Jernigan, Terry
Essex County
06.44
nwi
1
2
Davis, Delano
Essex County
06.48
nwi
1
3
Maye, Savonn
9
Union County Col
06.49
nwi
1
4
Benjamin, Donald
Essex County
06.62
nwi
1
5
Walker-Khan, Adam
10
Long Island U -
06.63
nwi
1
1
Cajuste, Karl
Essex County
06.71
nwi
2
2
harris, marquis
10
Unattached
06.72
nwi
2
3
Graham, Brandon
10
Fairleigh Dickin
06.74
nwi
2
4
Smith, Aziz
Essex County
06.82
nwi
2
5
Armstrong, Amir
12
Long Island U -
06.85
nwi
2
1
Lewis, Kirk
Essex County
06.88
nwi
3
2
Headly, Moquiez
11
Fairleigh Dickin
06.90
nwi
3
3
Livingston, Darian
10
CUNY Lehman
06.91
nwi
3
4
Cooper, Tyler
Essex County
06.93
nwi
3
1
Rivers, Jermaine
Essex County
06.97
nwi
4
2
Le, Vinh
12
Long Island U -
07.00
nwi
4
3
Davis, Haji
Essex County
07.03
nwi
4
4
Fitts, Shane
9
Union County Col
07.08
nwi
4
5
Henry, Keenen
9
Fairleigh Dickin
07.11
nwi
4
Mens 300m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Griffiths, Oshane
Unattached
36.48
6
1
Lyon, Paul
9
Long Island U -
37.63
1
2
Maye, Savonn
9
Union County Col
38.09
1
1
Duncan, Chris
12
Unattached
38.73
5
2
Allen, Miguel
Unattached
38.94
5
1
Elancieux, Wagner
10
St Francis (NY)
38.98
4
2
Wightman, Ross
10
Iona
39.02
6
1
Twyne, Roosevelt
9
Union County Col
39.19
3
2
Reynolds, Stephen
11
St Francis (NY)
39.31
4
3
Sullivan, Kaseem
10
Long Island U -
39.34
1
1
Atiola, Emmanuel
10
Fairleigh Dickin
39.59
2
3
Baker, Brian
Unattached
39.63
4
2
Grant, Semaj
9
Union County Col
39.81
2
2
Herron, Michael
9
Fairleigh Dickin
39.95
3
3
Prince, Amunike
CUNY Kingsboroug
40.01
3
3
Parada, Michael
9
New Jersey Tech
40.02
5
3
Pink, Girbaud
12
Long Island U -
40.47
2
4
Fitts, Shane
9
Union County Col
40.86
3
3
Olayinka, Joshua
9
New Jersey Tech
41.02
6
4
Coleman, Clavel
9
CUNY Lehman
41.69
5
4
Oliver, James
10
CUNY Lehman
41.91
6
4
Tario, Andrew
10
Iona
44.00
4
Mens 400m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Williams, James
Essex County
50.79
1
1
Hokett, Robbie
Essex County
52.22
2
1
Michie, Dashaun
11
CUNY Lehman
52.26
3
2
Bogle, Dikembe
CUNY Kingsboroug
52.57
2
1
Hudson, Montel
10
Fairleigh Dickin
53.49
4
2
King, Shane
Union County Col
53.55
3
3
Pinckney, Dwayne
Essex County
53.79
3
3
Baptistery, Kyle
CUNY Kingsboroug
54.43
2
2
Lake, Jamarl
9
Fairleigh Dickin
54.55
4
3
Dinh, Christopher
12
St Francis (NY)
55.02
4
4
Augustin, Taurai
Unattached
55.07
2
4
Da Silva, Gabriel
10
Iona
55.36
4
1
Cohen, Andre
9
CUNY Lehman
55.99
6
4
Denner, Anderson
CUNY Kingsboroug
56.38
3
2
Grant, Semaj
9
Union County Col
57.82
1
2
Sciuto, Nicholas
9
Iona
57.91
6
3
Shodai, Alex
9
Iona
57.92
6
1
Kirsty, Robert
9
Iona
58.22
5
2
Torres-Martinez, Rudy
9
Iona
58.26
5
3
Jendzejec, Kolbe
11
Iona
58.27
5
4
Motschmann, Johannes
9
Iona
58.52
6
3
Joseph, Serjunior
CUNY Kingsboroug
NT
1
4
Smith, Jamie
Essex County
NT
1
Mens 600m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Mutekanga, Julius
Unattached
1:22.18
1
1
Williams, Shaquan
10
Fairleigh Dickin
1:22.46
2
2
Morris, Lloyd
10
Fairleigh Dickin
1:23.93
2
2
Greenwood, Jonathan
Essex County
1:24.79
1
3
Roberts, Kadesh
Essex County
1:25.22
1
3
Apple white, Kwasie
CUNY Kingsboroug
1:26.46
2
1
Hamilton, Norman
11
New Jersey Tech
1:26.70
4
1
Griffiths, Oshane
Unattached
1:26.74
8
1
Porto, Luis
10
St Francis (NY)
1:26.93
5
1
Miller, Chartt
10
Iona
1:26.96
7
2
King, Xavier
11
Iona
1:27.06
7
3
Sullivan, Kalen
10
Iona
1:27.07
7
2
Allen, Brandon
10
Iona
1:27.96
8
1
Teixeira, Luiliam
Essex County
1:28.12
3
2
Gonzalez, Daniel
9
Long Island U -
1:28.39
4
4
John, Jamal
Essex County
1:28.77
1
1
Delacruz, Diego
10
St Francis (NY)
1:29.56
6
2
Stapleton, Jason
12
St Francis (NY)
1:29.58
6
2
Gillespie, Luther
10
St Francis (NY)
1:29.65
5
3
Adamovics, Andy
10
Iona
1:29.87
8
5
Sutherland, Shaquille
Essex County
1:29.98
1
3
Williams, Myles
10
Fairleigh Dickin
1:30.21
4
4
Daudelin, Timothy
11
New Jersey Tech
1:30.39
4
3
Pineiro, Jonathan
12
Long Island U -
1:30.46
5
4
Singh, Gursimran
10
New Jersey Tech
1:31.08
5
4
Boyles, Joseph
9
New Jersey Tech
1:31.19
7
2
Norman, Lexus
Essex County
1:31.57
3
4
Harris, Dennis
Essex County
1:31.73
2
4
Baker, Brian
Unattached
1:32.72
8
3
Elancieux, Wagner
10
St Francis (NY)
1:32.86
6
4
Abdur-Rashid, Dawud
9
St Francis (NY)
1:33.18
6
5
Olunugi, Mathew
CUNY Lehman
1:33.41
7
5
Nieves, Aaron
9
St Francis (NY)
1:33.84
6
6
Gillespie, Lamar
10
St Francis (NY)
1:34.21
6
3
Ubaka, Odera
CUNY Kingsboroug
1:34.67
3
4
Twyne, Roosevelt
9
Union County Col
1:35.36
3
5
Reyes, Ivan
Essex County
1:36.07
3
5
James, Shakaal
Essex County
1:36.45
2
5
Boston, Kishon
CUNY Kingsboroug
1:36.67
4
6
McClellan, Thomas
10
Iona
1:37.98
7
5
Allen, Miguel
Unattached
1:39.04
8
6
Ortega, Alex
9
New Jersey Tech
NT
3
Mens 1000m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Nelson, Thaddeus
10
Long Island U -
2:39.24
1
2
Taylor, Elijah
12
Long Island U -
2:39.50
1
3
Davis, Airrin
9
Long Island U -
2:41.11
1
1
MARTINS, MICHAEL
11
New Jersey Tech
2:43.90
2
2
Augustin, Taurai
Union County Col
2:44.10
2
3
Nieves, Aaron
9
St Francis (NY)
2:46.09
2
4
Lamb, Lucas
12
New Jersey Tech
2:46.84
2
4
Abdur-Rashid, Dawud
9
St Francis (NY)
2:47.23
1
5
McSpiritt, Liam
9
New Jersey Tech
2:52.54
2
6
Thompson, Courtney
Essex County
2:58.57
2
5
Beckford, Andre
CUNY Kingsboroug
3:03.41
1
6
Shave, Cody
12
Fairleigh Dickin
3:03.63
1
7
Utate, Joshua
10
Fairleigh Dickin
3:04.74
1
Mens 5000m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Brancato, William
10
New Jersey Tech
15:53.83
1
2
Smith, Arthur
10
New Jersey Tech
16:14.03
1
3
Goll, Daniel
10
Unattached
16:32.39
1
4
RATIGAN, KEVIN
10
New Jersey Tech
16:45.32
1
5
Brown, Dayron
10
Fairleigh Dickin
16:58.68
1
6
Martinez, Jacinto
CUNY Kingsboroug
18:06.93
1
7
Bravo-Lopez, Marcelo
10
CUNY Lehman
22:21.17
1
Mens 55m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Lewis, Kirk
Essex County
07.58
nwi
1
2
Cajuste, Karl
Essex County
07.92
nwi
1
3
harris, marquis
10
Unattached
08.03
nwi
1
4
Benjamin, Donald
Essex County
08.10
nwi
1
5
Davis, Haji
Essex County
08.40
nwi
1
1
Poppe, Jason
11
New Jersey Tech
08.43
nwi
2
2
Olayinka, Joshua
9
New Jersey Tech
08.44
nwi
2
3
Singh, Pritinder
9
New Jersey Tech
08.76
nwi
2
4
Parada, Michael
9
New Jersey Tech
09.24
nwi
2
Mens 4x200m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Davis, Lewis,
Jernigan, Smith
Essex County
1:30.90
1
1
Thompson, Williams,
Hokett, Cooper
Essex County
1:34.07
2
2
Atiola, Morris,
Henry, Headly
Fairleigh Dickin
1:35.21
1
3
Unknown Athlete
St Francis (NY)
1:37.48
1
4
Moore, Nelson,
Barnwell, Blanco-H
Long Island U -
1:37.63
1
2
Pinckney, Taylor,
Smith, Rivers
Essex County
1:38.12
2
3
Cohen, Oluniyi,
Michie, Livingst
CUNY Lehman
1:46.08
2
Mens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Williams, Dyagilev,
Otun, Morris
Fairleigh Dickin
3:23.62
1
1
Thompson, John,
Jernigan, Pinckney
Essex County
3:26.34
2
2
Benjamin, Greenwoo,
Williams, Roberts
Essex County
3:30.26
1
3
Rivera, Perez,
Oliver, Davis
CUNY Lehman
3:30.70
1
2
Cajuste, Cooper,
Rivers, Davis
Essex County
3:32.42
2
3
Teixeira, Reyes,
Norman, Harris
Essex County
3:32.49
2
4
Baptiste, Apple wh,
Joseph, Bogle
CUNY Kingsboroug
3:32.52
1
4
Poppe, Bailey,
Boyles, Cordeiro
New Jersey Tech
3:38.30
2
Mens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Dyagilev, Otun,
Williams, Gooding
Fairleigh Dickin
8:13.28
1
2
Greenwoo, Sutherla,
Smith, Teixeira
Essex County
8:33.26
1
3
Daudelin, Rizzo,
Singh, Hamilton
New Jersey Tech
8:39.35
1
4
Brown, Shave,
Utate, Williams
Fairleigh Dickin
9:31.51
1
Mens Shot Put Flight #1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Singer, David
9
New Jersey Tech
10.73m
(35'2.25)
1
2
Coleman, Clavel
9
CUNY Lehman
9.81m
(32'2)
1
3
Das, Rajeet
11
New Jersey Tech
9.20m
(30'2)
1
4
Prince, Amunike
CUNY Kingsboroug
9.12m
(29'11)
1
5
McFadden, Tashaun
11
CUNY Lehman
8.75m
(28'8.25)
1
6
Ewart, Adian
12
St Francis (NY)
8.41m
(27'7)
1
7
Kenton, Sherwayne
12
St Francis (NY)
6.09m
(19'11.75)
1
Mens Shot Put Flight #2
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hunt, Conner
9
Fairleigh Dickin
14.33m
(47'0)
1
2
Graves, Rashaun
10
Fairleigh Dickin
11.87m
(38'11.25)
1
3
Ugwuneri, Josh
12
New Jersey Tech
11.50m
(37'8.75)
1
4
McNamara, Erick
9
New Jersey Tech
10.27m
(33'8.25)
1
5
Gavin, Patrick
10
New Jersey Tech
10.13m
(33'2.75)
1
6
Oliver, James
10
CUNY Lehman
8.54m
(28'0)
1
Mens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Roberts, Kareem
Essex County
2.00m
(6'6.5)
1
2
Clay, Donovan
Essex County
1.95m
(6'4.75)
1
3
Okafor, Nduduisi
Essex County
1.95m
(6'4.75)
1
4
Poppe, Jason
11
New Jersey Tech
1.85m
(6'0.75)
1
5
Ganez, Roland
Unattached
1.85m
(6'0.75)
1
6
Harris, Jalen
11
Fairleigh Dickin
1.70m
(5'6.75)
1
7
Lamb, Lucas
12
New Jersey Tech
NH
(--)
1
Mens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Gamez, Roland
Unattached
6.76m
(22'2)
nwi
1
2
Okafor, Nduduisi
Essex County
6.66m
(21'10)
nwi
1
3
Banahene, Kwadwo
10
New Jersey Tech
6.50m
(21'3.75)
nwi
1
4
Francois, Pierre
12
CUNY Lehman
6.29m
(20'7.5)
nwi
1
5
Davies, Olakunle
12
St Francis (NY)
6.18m
(20'3.25)
nwi
1
6
Roberts, Kareem
Essex County
6.12m
(20'0.75)
nwi
1
7
Clay, Donovan
Essex County
5.97m
(19'7)
nwi
1
8
Anicete, Myles
Unattached
ND
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Banahene, Kwadwo
10
New Jersey Tech
13.23m
(43'4.75)
nwi
1
2
Poppe, Jason
11
New Jersey Tech
13.06m
(42'10)
nwi
1
3
Graham, Robert
11
Unattached
12.80m
(41'11.75)
nwi
1
Womens 55m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Ricketts, Ranee
Essex County
07.15
nwi
1
2
Johnson, Mary
10
CUNY Lehman
07.22
nwi
1
3
Rowe, Stacy-Ann
Essex County
07.31
nwi
1
4
Hield, Kadeisha
Essex County
07.53
nwi
1
5
Pierson, Camisha
Essex County
07.55
nwi
1
1
Mullings, Jhanelle
10
CUNY Lehman
07.60
nwi
2
2
Bernasconi, Allie
10
CUNY Lehman
07.61
nwi
2
3
Smith, Alexis
Essex County
07.64
nwi
2
4
Pierre, Angel
9
Iona
07.85
nwi
2
5
Alfaro, Esther
12
New Jersey Tech
07.90
nwi
2
1
Alleyene, Nia
11
Fairleigh Dickin
08.17
nwi
3
2
Abbott, Lucinda
CUNY Kingsboroug
08.45
nwi
3
3
Bohnenberger, Alison
10
Iona
08.52
nwi
3
4
Jone, Keziann
CUNY Kingsboroug
08.55
nwi
3
5
Rossi, Alexa
11
Iona
08.75
nwi
3
1
Diaz, Boranda
9
CUNY Lehman
08.87
nwi
4
2
Hansen, Danielle
9
Iona
09.12
nwi
4
3
Del Bene, Gabby
10
Iona
09.17
nwi
4
Womens 300m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Stevens, Alea
11
Long Island U -
42.80
1
1
McGuire, Ashley
9
Fairleigh Dickin
43.53
2
2
Blunt, Amber
9
Fairleigh Dickin
44.46
2
2
Syers, Serwaa
10
Fairleigh Dickin
44.83
1
1
DeCristofaro, Cristina
10
New Jersey Tech
45.21
5
1
Brown, Tamoya
12
Union County Col
45.64
3
1
Nyby, Kathryn
9
New Jersey Tech
45.98
4
2
Duncan, Kenlyn
Essex County
46.59
3
2
Stephens, Lataza
11
St Francis (NY)
46.67
4
3
Naughton, Alexandra
9
Iona
46.75
4
3
Semon, Stephanie
12
Unattached
48.47
3
2
Ridgeway, Jeannette
11
Iona
49.26
5
4
Abbott, Lucinda
CUNY Kingsboroug
51.02
4
3
DeLuca, Kim
9
New Jersey Tech
51.73
5
4
Harley, Tiaja
9
New Jersey Tech
55.27
5
4
McDuffie, Maya
11
St Francis (NY)
NT
3
Womens 400m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Mills, Tatyana
CUNY Kingsboroug
1:00.44
1
2
Hue, Eugenie
Essex County
1:01.31
1
3
Williams, Kristal
12
St Francis (NY)
1:01.55
1
1
Thomas, Taia
12
St Francis (NY)
1:03.39
2
2
Silvestri, Delaney
9
New Jersey Tech
1:04.63
2
1
Vixama, Grace
12
St Francis (NY)
1:05.26
3
3
Dudley, Ashli
CUNY Kingsboroug
1:08.69
2
2
Henshaw, Mary
9
New Jersey Tech
1:09.89
3
4
Marchioness, Malika
CUNY Kingsboroug
1:11.05
1
3
Raickovic, Sandra
11
St Francis (NY)
1:11.71
3
1
Williams, Demina
10
CUNY Lehman
1:12.44
4
2
O'Hehir, Shannon
9
Iona
1:19.26
4
3
Sexton, Kerri
10
Iona
1:19.81
4
Womens 600m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Johnson, Taska
Essex County
1:39.69
2
1
Brown, Kenesha
11
Fairleigh Dickin
1:40.16
1
2
Candelaria, Nichole
11
Long Island U -
1:40.33
1
2
Hield, Jennaya
Essex County
1:40.51
2
3
Hesse, Kelli
10
New Jersey Tech
1:42.36
2
4
Boyles, Caitlin
10
Fairleigh Dickin
1:43.04
2
1
Arnold, Alexandra
12
New Jersey Tech
1:46.67
3
1
Diaz, Inelsi
12
St Francis (NY)
1:48.37
5
2
Brown, Tamoya
12
Union County Col
1:48.43
5
2
Watt, Diamond
Essex County
1:51.00
3
3
Dixon, Kara
9
Long Island U -
1:51.49
3
3
Wojtech, Zoe
10
Iona
1:52.06
5
4
Holder, Natalie
9
Iona
1:52.24
5
5
Garn, Rachel
9
Iona
1:52.56
5
1
Janoda, Lena
11
St Francis (NY)
1:52.60
4
2
Morales, Stephanie
12
St Francis (NY)
1:53.20
4
3
Martino, Daniele
9
Iona
1:55.71
4
6
Jensen, Danika
9
Iona
1:55.99
5
4
Scheriff, Jessica
9
Iona
1:56.01
4
5
McKenna, Kara
9
Iona
1:56.27
4
4
Snorton, Dabrin
Essex County
1:57.72
3
5
Randolph, Whitney
9
New Jersey Tech
1:57.98
3
5
Rejouis, Thamare
12
CUNY Lehman
2:04.69
2
6
Raza, Eva
11
CUNY Lehman
2:04.85
4
3
Thompson, Mae
9
Fairleigh Dickin
NT
1
Womens 1000m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Nelson, Crystal
CUNY Kingsboroug
3:03.72
1
2
Kheir, Fawzia
Essex County
3:19.85
1
3
Simpini, Adjovi
9
Long Island U -
3:25.99
1
4
Janoda, Lena
11
St Francis (NY)
3:26.08
1
5
Morales, Stephanie
12
St Francis (NY)
3:41.04
1
6
Camilo, Kelsy
10
CUNY Lehman
3:59.01
1
7
Abukwaik, Basma
9
New Jersey Tech
4:22.80
1
Womens 5000m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Jean Louis, Esther
9
Long Island U -
19:51.31
1
2
Haque, Maryam
11
New Jersey Tech
20:17.53
1
3
Pinnock, Kelly-Ann
Essex County
20:53.71
1
4
Ahuatl, Selene
CUNY Kingsboroug
22:30.49
1
Womens 55m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Smith, Alexis
Essex County
08.30
nwi
1
2
Rowe, Stacy-Ann
Essex County
08.38
nwi
1
3
Alfaro, Esther
12
New Jersey Tech
09.32
nwi
1
4
Goldberg, Julie
9
Fairleigh Dickin
09.76
nwi
1
Womens 4x200m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Adioo, Cuffee,
Williams, Wright-H
Long Island U -
1:43.48
1
2
Duncan, Hield,
Pierson, Ricketts
Essex County
1:46.40
1
3
Blunt, Lewis,
McGuire, Syers
Fairleigh Dickin
1:47.08
1
4
Stephens, McDuffie,
St. Fort, Williams
St Francis (NY)
1:51.17
1
Womens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Kheir, Snorton,
Rowe, Linton
Essex County
4:01.92
1
2
Lewis, Boyles,
Blunt, McGuire
Fairleigh Dickin
4:05.89
1
3
Duncan, Hield,
Watt, Hield
Essex County
4:06.06
1
4
Raza, Ulery,
Stevens, Camilo
CUNY Lehman
4:18.94
1
5
Alfaro, Henshaw,
Hesse, Silvestr
New Jersey Tech
4:25.42
1
6
Hue, Ricketts,
Pierson, Johnson
Essex County
4:27.15
1
7
Hibbert, Nelson,
Dudley, Mills
CUNY Kingsboroug
NT
1
Womens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Sam-Otuh, Tiller,
Brown, Boyles
Fairleigh Dickin
10:05.06
1
2
Arnold, Randolph,
Haque, Nyby
New Jersey Tech
12:20.81
1
Womens Shot Put Flight #1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Abiola, Christina
9
Long Island U -
12.35m
(40'6)
1
2
Linton, Chelsey
Essex County
12.35m
(40'6)
1
3
Jean, Natalie
10
St Francis (NY)
11.84m
(38'10)
1
4
Brooks, Niteesa
12
Long Island U -
11.61m
(38'1)
1
5
Hines, Naomi
12
Fairleigh Dickin
11.28m
(37'0)
1
6
Simpson, Decoda
9
Fairleigh Dickin
11.19m
(36'8.5)
1
7
Baytops, Jenyce
Essex County
11.07m
(36'3.75)
1
8
Jone, Keziann
CUNY Kingsboroug
11.03m
(36'2.25)
1
9
Adams, Reya
9
Long Island U -
9.72m
(31'10.5)
1
10
Addo, Akua
9
Fairleigh Dickin
9.55m
(31'3.75)
1
11
Weems, Ashli
10
Fairleigh Dickin
9.26m
(30'4.5)
1
12
Traore, Djeneba
9
CUNY Lehman
7.14m
(23'5)
1
Womens Shot Put Flight #2
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Miller, Bianca
12
Long Island U -
10.90m
(35'9)
1
2
Boone, Naycha
9
St Francis (NY)
9.60m
(31'5.75)
1
3
King, Kristina
11
Long Island U -
9.48m
(31'1)
1
4
Shimm, Gia
10
Union County Col
8.39m
(27'6.25)
1
5
Buckley, Danielle
10
CUNY Lehman
8.36m
(27'5)
1
6
Diaz, Boranda
9
CUNY Lehman
8.17m
(26'9.5)
1
7
Ciric, Jovana
12
St Francis (NY)
7.80m
(25'7)
1
8
Stark, Kayleigh
9
New Jersey Tech
7.38m
(24'2.5)
1
9
DeCristofaro, Cristina
10
New Jersey Tech
7.20m
(23'7.25)
1
Womens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Linton, Chelsey
Essex County
1.45m
(4'9)
1
Womens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Roche, Partricia
9
New Jersey Tech
4.42m
(14'6)
nwi
1
2
Johnson, Mary
10
CUNY Lehman
4.18m
(13'8.5)
nwi
1
Womens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Roche, Partricia
9
New Jersey Tech
9.08m
(29'9.25)
nwi
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#fairleigh-dickinson
#knights-classic
More news
2015 Results - New York City Gotham Cup
0 shares:
Fairleigh Dickinson Knights Indoor Classic
,
Cuny Kingsborough Community College Track & Field and Cross Country - Brooklyn, New York
,
CUNY Lehman College Track and Field and Cross Country - Bronx, New York
,
DyeStatCOLLEGE.com
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for St Francis College Track and Field and Cross Country - Brooklyn Heights, New York
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2023
47
2022
71
2021
41
2020
85
2019
73
2018
43
2017
51
2016
40
2015
35
52
2014
28
59
2013
7
125
2012
26
84
2011
1
21
2010
5
Show 11 more
Hashtags
#fairleigh-dickinson
#knights-classic
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!